סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-8306666
kiryatmo@matnasim.org.il
פקס: 04-8306661

מעון ברושים

רחוב זלמן שזר 2, טלפון 04-6336976 מנהלת: רוית ששון

מעון ברושים בשכונת נווה גנים נמצא בפיקוחה של רשת מעונות היום של החברה הארצית למתנ"סים, רשת "התחלה חכמה" ומשרד הכלכלה.
במעון צוות מטפלות מיומן, מקצועי ומנוסה, הנבחר בקפידה ובתשומת לב רבה, השם דגש על מגוון פעילויות מעשירות ומתן יחס מכבד ואוהב. מלווה את הילדים עפ"י תכנית עבודה מותאמת לצרכיו ההתפתחותיים של כל ילד.
צוות המחנכות מקבל הדרכה צמודה במהלך השנה ממדריכה פדגוגית של רשת "התחלה חכמה".
המעון, כמעון מוביל קהילה של החברה למתנסים, מעודד ומאמין בחשיבות שותפות הורים לצורך התפתחות תקינה ומרבית של הילד. לוח החופשות ושכר הלימוד נקבע על פי משרד הכלכלה.
במעון מוגש אוכל בשרי וכשר, התפריט עשיר ומגוון ומאושר על ידי תזונאית האגודה לבריאות הציבור ובפיקוח של משרד הבריאות.
למעון שלנו יש סמל מעון והוא מוכר על ידי משרד הכלכלה.

 

כיתת פינוקט לגילאי 3 חודשים עד 15 חודשים.
כיתת דובשנים לגילאי 16 חודשים עד 23 חודשים.
כיתת פשושים לגילאי 24 חודשים עד 32 חודשים.

 

הגישה החינוכית שלנו מאמינה שהמעון הוא המקום בו נפגשים מחנכים, ילדים והורים ליצירת שותפות חינוכית:
שותפות זו מבוססת על האמונה בילד וביכולותיו, על ההכרה בחשיבותה של הסביבה להתפתחותו של הילד. הצוות החינוכי מתווך בין הילד לסביבה ומאפשר את העשייה בדגש על התהליך ולא על התוצרים. הצוות פועל מתוך אהבה וכבוד לילד הבאים לידי ביטוי בכל הפעילויות במעון לאורך היום כולו.
התפיסה החינוכית במעון מחברת שלוש גישות חינוכיות המובילות כיום בתחום החינוך לגיל הרך: הגישה האקולוגית, הגישה ההתפתחותית וגישתו של לוריס מלגוצ'י (רג'יו אמיליה).

הגישה האקולוגית - יוצאת מתוך הנחה כי הבנת הקשר המשפחתי קהילתי הכרחית ליצירת איכות חינוכית, בשל השפעתו הרבה על התפתחותו של הילד.

הגישה ההתפתחותית - בגישה זו הדגש העיקרי אינו על תכנים או על תוצרים, אלא על התפתחות של יכולות וכישורים של הילד והבאתו למימושם. התוכן הוא האמצעי להבאת הילד לידי מימוש יכולותיו בתחומי ההתפתחות השונים.בניית הידע נעשית דרך מגוון התנסויות ואינטראקציות עם חפצים, ארועים ואנשים. ככל שמגוון ההתנסויות רב יותר והאינטראקציות עם הסביבה החברתית איכותיות יותר, כך בסיס הידע של הילד ועולמו עשירים יותר.

גישתו של לוריס מלגוצ'י (רג'יו אמיליה) - מושתתת אף היא על הגישה האקולוגית וגישת ההתאמה ההתפתחותית בדגש על איכות היחסים בין ההורים , הילדים והצוות החינוכי, על פי גישה זו איכות המסגרת החינוכית היא תוצר של איכות היחסים המתפתחים בין כל אותם שותפים לאותה מסגרת.

 

שעות הפעילות: ימים א'-ה' בין השעות 07:00-16:00 / ימי ו' וערבי חג 07:00-12:45.
ישנה אפשרות לשעת הארכה עד 17:00 בתשלום נוסף.

לביקור במעון יש לתאם מראש עם מנהלת המעון

  • הצהרת נגישות -
  • מתנסנט | חוגים