סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-8306666
kiryatmo@matnasim.org.il
פקס: 04-8306661

שיחות ייעוץ לגיל השלישי

22/5/2019

שיחות ייעוץ לגיל השלישי.

בסניף של"מ קרית מוצקין מתקיים לאחרונה מיזם חדש של המתנדבת חיה סיגוביץ , עובדת סוציאלית במקצועה שזה עתה פרשה לגמלאות. אחת לשבוע נפגשת חיה עם גמלאים מקרית מוצקין למטרת שיחה פרטנית ,הקשבה ומתן תמיכה וייעוץ מקצועי, שמטרתו לעזור להתמודד עם קשיים המאפיינים את הגיל השלישי.

באילו קשיים מדובר?

גמלאים בני דורנו נאלצים לעיתים להתמודד עם קשיים כמו בדידות, קשיי תקשורת, קשיים עם הילדים , עם המשפחה. התמודדות עם אובדנים שונים כגון: אובדן אישי בן/בת זוג, ילדים, אובדן חבר/ה, אובדן פיסי – איבוד יכולת פיסית מסוימת, אובדן מנטלי כמו זיכרון. יש אנשים הזקוקים לאוורור רגשות ומחשבות והכוונה בנושא.
יוזמת המיזם ומובילה אותו בפועל הגב' חיה סיגוביץ , היא עובדת סוציאלית קלינית , בעלת תואר שני באוניברסיטת חיפה. עסקה ב"חוק נוער" להגנת קטינים. חיה מתנדבת גם במרכז יום לקשיש בקרית מוצקין.
כיצד זה נעשה בפועל? השיחות הן אישיות או זוגיות, נמשכות כ - 45 דקות. במהלכן ניתנת לפונים עזרה מקצועית המתבטאת בהכוונה והוראה איך לקבל ולחיות עם האובדן. איך אפשר להסתכל על הקשיים בצורה שונה .יש לציין שהשיחות חסויות. מספר השיחות לא נקבע מראש , תלוי במידת המצוקה, ברצון והצורך של המבקש. השיחות נערכות אחת לשבוע בימי רביעי במשרד של שרי כלפון, במתנ"ס גושן. מי שמעוניין בייעוץ זה יפנה אל שרי כלפון ויקבל את מס' הטלפון של הגב' חיה סיגוביץ.

תודתנו והערכתנו נתונה לגב' חיה סיגוביץ שהגתה את הרעיון ומיישמת אותו לטובת גמלאי קרית מוצקין. יישר כוח.


כתבה וצלמה: הדסה שפינר

 

  • הצהרת נגישות -
  • ניוזלטר החודש
    מתנסנט | חוגים